Bodrum’da inşaat yasaklarına rağmen çalışmalara devam ediliyor

DHA

Havaların ısınmasıyla beraber, vatandaşlar tatil rotalarını oluşturdu.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Muğla’da da yoğunluk oluştu.

Dünyaca ünlü turistik ilçe Bodrum’da, 15 Mayıs itibarıyla inşaat yasakları başladı.

Yasağa rağmen inşaat çalışmaları sürüyor

Bu kapsamda, yarımada genelinde inşaat yasaklarına uymayan firmalar çalışmalarını sürdürürken, bazı firmaların ise özel izin alarak çalışmalarına 14 Haziran’a kadar devam ettiği belirtildi.

141 firmaya 290 bin TL ceza

Bodrum Belediyesi ekipleri, yarımada genelinde denetimlerini sürdürürken, 436 şantiyede inceleme yaptı, 141 firmaya toplam 290 bin lira ceza kesildi.

“İnşaat faaliyetleri devam ettiğinde, gelen misafirler otellerini değiştirmek istiyor”

Yasağa rağmen devam eden inşaatların turizmi etkilediğini söyleyen Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, “Bodrum’da turizm biterse Bodrum biter. İnşaat da olması lazım ama nasıl turizmde biz 6 ay sezon var diyorsak ve 3 ay yoğun yaşıyorsak, Bodrum destinasyonunda inşaat için de bu şekilde faaliyetlerin yürümesi lazım. Biz inşaat yasağının başlangıcını 15 Mayıs olarak biliyoruz ve ona göre plan yapıyoruz. Misafirlerimize ona göre dinlenmeyi taahhüt ediyoruz. İnsanlar gürültüden uzaklaşmak için buraya dinlenmeye geliyor. İnşaat faaliyetleri devam ettiğinde, gelen misafirler odasını, otellerini değiştirmek istiyor. İnşaat olduğu takdirde turizm sezonunun ay olarak uzatma şansımız olmamış oluyor. İnşaat yasağına uyulmasından yanayız. Bunu sağlayacak olan valiliğimiz, kaymakamlığımız ve belediyemizdir. Özel izinle devam eden inşaatlar var. Yollarda kepçeler, kamyonlar, mikserler trafiği olumsuz etkiliyor. Bu nedenle turizm kısalıyor ve iç pazardaki tatilciler, Haziran 15’ten sonra gelmeye başlıyor.” diye konuştu.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir