Okullar Mayıs ayının son haftası kapanıyor, öğrenciler yaşadı

Öğrenciler için bu yıl oldukça yorucu geçti, nitekim geçmeye de devam ediyor. Bilindiği üzere okullar için artık son çeyrek dönülmüş durumda.

Yani öğrenciler için artık tek bir sınav stresi kaldı. 2. Dönemin 2. Yazılı sınavları. Sonrasında ise uzun süreli bir yaz tatili başlayacak.

Peki bu yaz tatilinin beklenenden daha erken geleceğini söylesek ne tepki verirdiniz?

Bilindiği üzere bir süredir Avrupa’da uyuşturucu ile mücadele kapsamında önemli adımlar atılıyor. Özellikle öğrenciler arasında uyuşturucu kullanımının artması bazı kararların alınmasında etkili oldu.

Avrupa’nın bazı ülkelerinde uyuşturucu kullanımının lise çağındaki çocuklar arasında yaygın hale gelmesi alarmın rengini kırmızıya çevirdi.

Yıl içerisinde bu konuda yapılan bazı hamleler tam olarak etkili olmadı. Bu yüzden öğrencilere uyuşturucu ile ilgili kapsamlı seminerlerin verilmesi planlanıyor.

Bu sebepten ötürü, okulların birçok Avrupa ülkesinde beklenenden 15 – 20 gün önce kapatılarak, öğrencilerin 1 hafta 10 gün sürecek seminer programlarına dahil edilmesi planlanıyor.

Eğer bu seminer süreci Türkiye’de de gerçekleşecek olursa okullar Haziran ayının ortalarında değil, Mayıs ayının sonlarında kapanacaktır.

Şimdilik bu konuda MEB’ten yapılmış bir açıklama yok. Herşey bir yana Türkiye’deki uyuşturucu kullanımının Avrupa’ya oranla çok daha dip seviyelerde olduğu da inkar edilemez bir gerçek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir